Kursu organizowanego w Madrycie przez Dissezione Cadaverica, we współpracy z Still Academy of Osteopathy.
Kurs z zakresu sekcji zwłok jest na czołowej pozycji w nauczaniu anatomii, stanowiąc innowacyjną i unikalną propozycję, która łączy naukę anatomii z jej praktycznymi zastosowaniami dla osteopatów, fizjoterapeutów i terapeutów manualnych. Umożliwia on studentom zrozumienie, jak anatomia współgra z patologiami i dysfunkcjami, które występują u naszych pacjentów.
Dodatkowo, nasi wykładowcy dostarczają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, dzięki czemu studenci zdobywają nowe narzędzia kliniczne, które pozwalają im jeszcze lepiej pomagać swoim pacjentom.
Stworzyliśmy kurs sekcji zwłok jako optymalną propozycję, łączącą naukę anatomii z terapią manualną i kliniczną, w ośrodku wyposażonym w najnowsze technologie, i to w atrakcyjnej cenie. Oferujemy ekskluzywny format, w którym uczestnik może nie tylko podziwiać prawdziwą anatomię, ale także korzystać z wiedzy czterech wykładowców uniwersyteckich, którzy sugerują podejścia terapeutyczne do natychmiastowego wykorzystania w codziennej praktyce.
Sobota rano (9:00 - 13:00):
Sobota popołudniu (14:00 - 18:00):
OBIEKTY: W naszym ośrodku w Madrycie posiadamy najnowsze technologie audiowizualne, które optymalizują proces nauki. To duża i jasna przestrzeń z dużymi oknami, z których roztacza się widok na góry, co tworzy idealne warunki do realizacji kursu. Ośrodek jest dobrze skomunikowany zarówno transportem publicznym, jak i prywatnym. Przerwy kawowe oraz lunch odbywają się w innym pomieszczeniu ośrodka. Nasz catering oferuje opcje wegetariańskie i bezglutenowe.
KOLEJNE MODUŁY SZKOLENIA:
W CENIE:
DODATKOWO: Zwyczajowo organizujemy tradycyjną hiszpańską kolację z uczestnikami kursu i ich osobami towarzyszącymi. Koszt kolacji ponosi uczestnik, który otrzyma wszystkie informacje dotyczące lokalizacji, menu i kosztów.
Kurs będzie prowadzony w języku angielskim z konsekutywnym tłumaczeniem na język polski.
Lekarz, anatom, traumatolog, ekspert w dziedzinie embriologii i wykładowca uniwersytecki (CEU i UFV), z ponad 30-letnim doświadczeniem
Osteopata, fizjoterapeuta, magister biomechaniki i pielęgniarz. Praktykuje jako osteopata w swojej klinice w Madrycie.
Uczy w szkołach FBEO-UFV (Hiszpania, Meksyk,Brazylia), AIFROMM (Bergamo, Włochy), Uniwersytecie Comillas, (Madryt) oraz Still Academy of Osteopathy (Polska).
Jest współzałożycielem i wykładowcą Diseezione Cadavérica.
Valerio Palmerini ukończył fizjoterapię na Rzymskim Universytecie Sapienza, przedmiotem jego pracy dyplomowej z 2006 roku była “Dysfunckja C0-C1-C2 u noworodków”, następnie, w 2009 roku zdobył tytuł Sp. II stopnia Rehabilitacji Medycznej oraz Dyplom Magisterski w zakresie Dysfunkcji Stawu Skroniowo-Żuchwowego.
Kontynuował edukację i pracę w dziedzinie Dysfunkcji Skroniowo-Żuchwowych oraz jej rehabilitacji w toku międzynarodowych praktyk oraz stażu we francuskim Centre des Massues (Lion, 2008), na Uniwersytecie Amsterdamskim ACTA( 2009, 2012), pracując z Corinne Visscher. W Holandii uczęszczał również do Academie instituut w Utrechcie (2010, 2012) z Antonem Dewijerem i pracował dla Wydziału Dysfunkcji Skroniowo-Żuchwowej Uniwersytetu Radboud w Nijmegen (2010). W 2012 wizytował AJ Hedger & Associates w Londynie.
Valerio Palmerini wykładał kwestie związane z rehabilitacją Dysfunkcji Skroniowo-Żuchwowych na licznych krajowych i międzynarodowych kongresach, jak dla przykładu na 45. Kongresie Francuskiego Towarzystwa Chirurgii Szczękowo-twarzowej we francuskim Nancy (2009), podczas Europejskiego Kongresu Chirurgii Szczękowo-twarzowej w Ferrarze (2009) czy też XVII Krajowym Kongresie Włoskiego Towarzystwa Chirurgii Szczękowo-twarzowej w Como (2011).
Jest profesorem Terapii fizycznej Dysfunkcji i Stawów Skroniowo-żuchwowych pod kierunkiem profesora Cascone oraz profesora Dipaolo (od 2010) oraz, od 2009 roku, wykładowcą na fizjoterapii paryskiego Universitè Descartes gdzie prowadzi zajęcia z anatomii sekcyjnej stawów skroniowo-żuchwowych.
Pełnił też funkcje konsultanta na Uniwersytecie Rzymskim na wydziale Szczękowo-twarzowym (od 2007 do 2014), w Centrum Bólu i Bólu Głowy Polikliniki Umberto I (od 2008 do 2013) oraz w instytucie Dysfunkcji Skroniowo-Żuchwowych na wydziale stomatologii Rzymskiego Uniwersytetu Sapienza (od 2010 do 2014).
Specjalizuję się w fizjoterapii stomatologicznej, fizjoterapii pacjentów po zabiegach chirurgii twarzowo-szczękowej (ortognatycznej) oraz pacjentów z bólem w obrębie twarzy, bruksizmem, bólami głowy oraz kręgosłupa szyjnego. Prowadzę również pacjentów po urazach (złamaniach) w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych czy kości twarzoczaszki. Poza pracą kliniczną jestem pracownikiem dydaktyczno-naukowym na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa, gdzie obroniłem pracę doktorską dotyczącą diagnostyki trzasków w stawach skroniowo-żuchwowych.
Nieustanny rozwój, podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności realizuje poprzez uczestnictwo w kursach i konferencjach naukowych, zarówno w kraju, jak i za granicą.
Łączenie pracy naukowej i klinicznej pozwala mi stosować najnowsze metody diagnostyczne i terapeutyczne w codziennej praktyce, tak aby jeszcze lepiej móc pomóc pacjentowi w powrocie do zdrowia i sprawności.
Współpracuję z wieloma specjalistami z dziedziny chirurgii, stomatologii, ortodoncji oraz logopedii, aby móc otoczyć pacjenta kompleksową opieką.